Skip to content

Hans de Boer

Partner | Interim-management

Als partner interim-management bij de Galan Groep werk ik het liefst dicht bij mensen en organisaties die graag in beweging willen komen. In mijn werk richt ik me daarom vooral op interim-vraagstukken binnen de publieke sector. Denk aan gemeenten, provincies, waterschappen, uitvoeringsorganisaties, onderwijs en soms ook zorg. Ik krijg energie van het vinden van de juiste interimmanager die past bij de cultuur én de opgave.

Mijn loopbaan begon in de arbeidsbemiddeling. Na mijn studie geschiedenis in Groningen kwam ik terecht in de uitzendbranche en later steeds meer in werving, selectie en interim-management. Sinds 2012 werk ik vooral op opdrachten voor de overheid. Daar komen mijn interesse in mensen, bestuur, politiek en resultaat mooi samen. In mijn rol combineer ik strategisch inzicht met een oprechte interesse in wat organisaties drijft. Ik help bestuurders richting te bepalen, creëer rust in hectische situaties en zorg dat tijdelijke versterking blijvende impact maakt.

Ik woon vlak buiten Groningen, tussen de koeien en de weilanden, samen met mijn vrouw en drie kinderen. In mijn vrije tijd ben ik veel langs het voetbal- en volleybalveld te vinden. Zelf fiets ik graag en ik zit in het bestuur van de wielervereniging. Ook ben ik lid van de Raad van Toezicht van een stichting die mensen helpt die om verschillende redenen moeilijk hun plek vinden in werk of samenleving.

Telefoonnummer: +31 6 51 34 19 52
Email: hdeboer@galangroep.nl
Hans de Boer

“Het ligt vaak genuanceerder dan je eerst denkt”

Wat vind je leuk aan je werk?
Wat ik mooi vind aan mijn werk, is de dynamiek. Iedere dag kan er iets anders gebeuren: een nieuwe vraag van een opdrachtgever, een kandidaat die precies past of een collega die meedenkt. Ik hou ervan om onderweg te zijn, mensen te ontmoeten en te kijken waar ik kan helpen. Tegelijk vind ik het belangrijk dat het ook ergens toe leidt. Een goede match moet kloppen voor de opdrachtgever, voor de interim-manager en voor de organisatie in het geheel.
Wat maakt jou bijzonder?
Ik denk dat ik makkelijk contact maak op een persoonlijk niveau. Ik ben oprecht geïnteresseerd in mensen: waar iemand vandaan komt, wat iemand bezighoudt en waar iemand tegenaan loopt. Ook ben ik scherp op het moment waarop er een kans ligt. Als ik denk: nu moet ik bijschakelen, dan doe ik dat. Die combinatie van persoonlijke aandacht en resultaatgerichtheid past goed bij mij.
Wat kenmerkt jouw stijl in het contact met een opdrachtgever?
Je ontmoet elkaar meestal in een zakelijke omgeving, maar ik probeer er altijd ook een persoonlijk gesprek van te maken. Ik bereid me goed voor, kijk wat er speelt bij een organisatie en zoek naar haakjes waardoor je echt met elkaar in gesprek komt.
Wat heb je gedaan waarop je trots bent?
Dat opdrachtgevers, collega’s en interim-managers mij weten te vinden omdat ze erop vertrouwen dat het goed geregeld wordt. Dat is voor mij vakmanschap: de vraag begrijpen, zorgvuldig werken en zorgen dat er een goede oplossing komt. Of het nu gaat om een opdrachtgever, een kandidaat of een collega die hulp nodig heeft.
Wat is het belangrijkste dat je hebt geleerd?
Dat dingen vaak genuanceerder liggen dan ze op het eerste gezicht lijken. Je eerste oordeel is niet altijd het juiste. Er kan altijd een andere reden zijn waarom iets gebeurt of waarom iemand iets doet. Die mildheid helpt mij in mijn werk, maar ook daarbuiten. Het maakt dat ik probeer open te blijven kijken. Naar opdrachtgevers, naar kandidaten, naar organisaties en eigenlijk naar mensen in het algemeen.