“Strategisch HR-denken is een belangrijk stuk van de moderne veranderpuzzel”
De aansluiting van Bright & Company bij de Galan Groep is sinds begin dit jaar een feit. Als Gerard van Dieren en Ruurd Baane met hun collega’s op zoek gaan naar de schone beloften die het samengaan van hun organisaties inhoudt, zien zij meer dan kralen rijgen of het optellen van expertises. “De toegevoegde waarde die onze combinatie oplevert is groot, de kansen zijn legio”, zegt Van Dieren. “Ik denk zelfs dat 1 plus 1 in ons geval niet slechts 3 oplevert, maar misschien wel 4.”
Een voorbeeld van strategische HR dienstverlening van Bright & Company:
Ondersteuning bij de fusie van het AMC en het VUmc
Met de bestuurlijke fusie tussen het AMC en VUmc is in 2019 het nieuwe Amsterdam UMC ontstaan. Als werkgever biedt de organisatie onderdak aan meer dan 15.000 professionals. Jaarlijks worden er ruim 350.000 patiënten op beide locaties behandeld. Daarbij is de organisatie toonaangevend op het gebied van onderzoek en onderwijs.
Om de integratie op HR-gebied kracht bij te zetten, ondersteunde Bright & Company de directie HR bij het ontwikkelen van een aansprekende HR-visie, een richtinggevende HR-strategie en prioriteiten voor de komende jaren. Daarnaast begeleidde Bright & Company de integratie van de twee afdelingen HR naar één geharmoniseerde dienst HR voor het Amsterdam UMC. Daarbij is tegelijkertijd gekeken naar mogelijkheden tot optimalisatie op het gebied van structuur, rollen, taken en verantwoordelijkheden, aansturing en onderlinge samenwerking. Hierbij is nadrukkelijk ook gewerkt aan de leidende coalitie die aan de lat staat om vanuit commitment de nieuwe HR-agenda te realiseren.